Harmonogram szkoleń organizowanych przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego na terenie województwa łódzkiego
Uwaga: Aktualność szkolenia prosimy sprawdzić w dniu jego organizacji, gdyż termin lub lokalizacja może ulec zmianie.
DataGodzPowiatGminaMiejsceTematRodzajOrganizatorLektorUwagi
2018-12-0410,00tomaszowskiRzeczycaGOK RzeczycaPrawo wodne -OSNSzkolenie gminneMiniatorski MichałJanusz Bolanowski
2018-12-0412,00tomaszowskiRzeczycaGOK Rzeczycatworzenie grup producentów rolnychSzkolenie gminneMiniatorski MichałMichał Miniatorski
2018-12-0310,00łęczyckiGrabówGrabów/Urząd GminyOgraniczanie zanieczyszczania azotem pochodzenia rolniczego.Szkolenie gminneKrólasik MariaEwa KłosińskaZ.1.K.1
2018-12-0310,00aaPozaKościerzynRachunkowość RolnaSzkolenie oddziałoweŚwiniarska AnnaPracownicy ŁODR z siedzibą w Bratoszewicach i Audytor z IERiGŻ w Warszawie
2018-12-0310,00kutnowskiKrzyżanówSala Konferencyjna urzędu Gminy w KrzyżanowieZakres kontroli gospodarstw rolnych w ramach zasad wzajemnej zgodności sankcje i kary w przypadku niespełnienia obowiązujących norm i wymogówSzkolenie gminneSzwajewska WiolettaIreneusz SadowskiZ1.B.3
2018-12-0310,00pabianickiDłutówDłutów Dom Kulturyobowiązki rolników na obszarach OSN-nowe przepisy Prawa WodnegoSzkolenie gminneSauter BarbaraAnita Maj KałdońskaZN01.K
2018-12-0310,00kutnowskiNowe OstrowyOstrowy sala OSPZasady integrowanej ochrony roślin.Szkolenie gminneOżarek WłodzimierzWłodzimierz Ożarek
2018-11-3010,00kutnowskiDąbrowiceDąbrowice,sala OSPZalecenia zawarte w zbiorze dobrej praktyki rolniczej - Prawo wodneSzkolenie gminneKotlińska EwaEwa Szewczyk
2018-11-3012,00łęczyckiPiątekUrząd Gminy Piątek ,miejscowość PiątekObszary szczególnie narażone-wymogi i zalecenia.Szkolenie gminneSołtyszewska KamilaEwa KłosińskaZN01.K.
2018-11-3010,00sieradzkiKlonowaUrząd Gminy w Klonowej - sala konferencyjnaPodstawy żywienia bydła.Szkolenie gminneKuśmierek BarbaraM. AndrzejewskiZN01.A.0200.01
2018-11-3009,30poddębickiPęczniewU.G.Pęczniew-sala konferencyjnaNowe wymagania dla gospodarstw rolnych - Program azotanowySzkolenie gminneUrbaniak AnnaBartłomiej Pijewski, Anna UrbaniakZ1K
2018-11-3010,45poddębickiPęczniewU.G. Pęczniew - sala konferencyjnaIntegrowana ochrona roślinSzkolenie gminneUrbaniak AnnaJoanna BartokZ1L2
2018-11-3013,00poddębickiZadzimU.G.Zadzim - sala konferencyjnaNowe wymagania dla gospodarstw rolnych - program azotanowySzkolenie gminneUrbaniak AnnaBartłomiej Pijewski, Anna UrbaniakZ1K
2018-11-3010,00aaPozaPiotrków Trybunalski ul. Kasztelańska 9 (zamek w Bykach)Integracja Wiedzy i Doświadczeń w Obliczu Zagrożenia ASF w Województwie ŁódzkimSzkolenie oddziałoweJaros Annadr Roman Owecki, mgr Urszula Teter, Grzegorz RykaczewskiProszę o potwierdzenie przybycia do dnia 23.11.2018r.- tel. 44646 10 47 wew.22
2018-11-3011,45tomaszowskiUjazdBuków - Swietlica Wiejska PROW- Zasady korzystania z programów w ramach planowanych naborów.Szkolenie gminnePryczek JadwigaJadwiga Pryczek
2018-11-3010,00tomaszowskiUjazdBuków- Świetlica WiejskaNowe wymagania w zgłaszaniu zwierząt do BP ARiMr IRZSzkolenie gminnePryczek JadwigaBP ARiMR w Tomaszowie Maz.- Kamil Kacperek
2018-11-3016,30tomaszowskiUjazdZaosie 16 aZasady integrowanej ochrony roślin.Szkolenie gminnePryczek JadwigaJadwiga Pryczek
2018-11-2810,00opoczyńskiŻarnówŻarnów, Dom Kultury ul. Opoczyńska 5BHP w RolnictwieSzkolenie gminneWągiel KatarzynaEwa Jurek - KRUS
2018-11-2809,50kutnowskiKrośniewiceZespó Szkół w Krośniewicach.ul.Łęczycka 17Ustawa o ochronie zwierzątSzkolenie gminneOżarek WłodzimierzHalina Abramowicz
2018-11-2810,00tomaszowskiBędkówUrząd Gminy Będków Sala KonferencyjnaZalecenia zawarte w zbiorze zaleceń dobrej praktyki rolniczej - Prawo wodneSzkolenie gminneStańdo DariuszJanusz Bolanowski
2018-11-2812,00tomaszowskiBędkówSala Konferencyjna UG BędkówZasady integrowanej ochrony roślinSzkolenie gminneStańdo DariuszJadwiga Pryczek
2018-11-2811,45łęczyckiGóra Świętej MałgorzatyGóra św. Małgorzaty/OSPNowoczesne metody agrotechniczne w produkcji roślinnejSzkolenie gminneOlejniczak RafałIreneusz SadowskiZ.1.A.1.
2018-11-2809,00opoczyńskiMniszkówGminna Biblioteka Publiczna w MniszkowieZasady integrowanej ochrony roślinSzkolenie gminneSłowikowski MichałFabianowska Maria
2018-11-2810,00łęczyckiGóra Świętej MałgorzatyGóra św. Małgorzaty/OSPIntegrowana ochrona roślinSzkolenie gminneOlejniczak RafałEwa SzewczykZ.1.L.2.
2018-11-2810,00łaskiBuczekBuczek/UGDobre praktyki w zakresie BHP w gospodarstwie rolnym.Szkolenie gminneŁaptuta ZbigniewZbigniew Łaptuta
2018-11-2709,00brzezińskiJeżówJeżów - Urząd GminyStosowanie środków ochrony roślin sprzętem naziemnymSzkolenie chemGuzek AnnaEwa Kłosińska, Arkadiusz Krakowiakuzupełniający
2018-11-2709,30opoczyńskiPoświętneUrząd Gminy Poświętne - sala konferencyjnaZalecenia zawarte w zbiorze zaleceń dobrej praktyki rolniczej - prawo wodne.Szkolenie gminneKopczyńska AnnaJanusz Bolanowski
2018-11-2710,00sieradzkiZłoczewsala sesyjna Urzędu Miejskiego w Złoczewie ul. Szkolna 16, 98-270 ZłoczewOSN - przepisy prawa obowiązujące od 2018 rokuSzkolenie gminneKuśmierek1 PrzemysławAnita Maj - Kałdońska ŁODR Bratoszewice O/KościerzynZN01.K.0100.01
2018-11-2716,00bełchatowskiKleszczówKamień/ Dom KulturyPromocja wsi jako atrakcyjnego miejsca życia wypoczynkuSzkolenie gminneStala UrszulaStala UrszulaZ.1.N.4
2018-11-2709,00tomaszowskiLubochniaLubochnia ul. Tomaszowska 9 GOK Uprawa roślin strączkowychSzkolenie gminneBachura PawelHubert Sierant
2018-11-2711,00tomaszowskiLubochniaLubochnia ul. Tomaszowska 9 GOK Zasady stosowania nawozów naturalnych w nowym prawie wodnymSzkolenie gminneBachura PawelAndrzej Bartosik
2018-11-2710,00opoczyńskiParadyżUG Paradyż- salaZalecenia zawarte w zbiorze zaleceń DKR- prawo wodneSzkolenie gminneSałaj IwonaIwona Sałaj
2018-11-2710,00tomaszowskiRzeczycaGOK RzeczycaInternetowe zgłoszenia zdarzeń do ARIMR z zakresu IRZSzkolenie gminneMiniatorski MichałKamil Kacperek- ARIMR
2018-11-2712,00tomaszowskiRzeczycaGOK RzeczycaIntegrowana ochrona roślinSzkolenie gminneMiniatorski MichałMichał Miniatorski
2018-11-2610,00kutnowskiNowe OstrowySala OSP GrochówZalecenia zawarte w zbiorze zaleceń dobrej praktyki rolniczej - prawo wodneSzkolenie gminneOżarek WłodzimierzWłodzimierz Ożarek
2018-11-2609,00brzezińskiDmosin Dmosin, sala konferencyjna UGStosowanie środków ochrony roślin sprzętem naziemnym, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu w kolejnictwie.Szkolenie chemWielec MalgorzataE. Kłosińska, A. Krakowiakszkolenie uzupełniające
2018-11-2610,30radomszczańskiWielgomłynyTrzebce świetlica wiejskaZasady integrowanej ochrony roślin. Nawożenie azotem-nowe obowiązki,dopuszczalne terminy nawożenia.Szkolenie gminneNabiałkowski HenrykHenryk Nabiałkowski
2018-11-2616,00bełchatowskiKleszczówŁękińsko/ Dom KulturyKuchnia HiszpańskaSzkolenie gminneStala UrszulaStala Urszula
2018-11-2610,00bełchatowskiDrużbiceDrużbice/ świetlica wiejskaProgramy rolno-środowiskowo-klimatyczneSzkolenie rejonoweŚciubeł AnnaBartłomiej Pijewski
2018-11-2611,30bełchatowskiDrużbiceDrużbice/ świetlica wiejskaUbezpieczenia społeczne oraz majątkoweSzkolenie rejonoweŚciubeł AnnaBartłomiej Pijewski, Anna Ściubeł
2018-11-2310,00kutnowskiKrośniewiceKopy, sala OSPZalecenia zawarte w zbiorze dobrej praktyki rolniczej - Prawo wodneSzkolenie gminneKotlińska EwaEwa Szewczyk
2018-11-2312,00poddębickiUniejówUNIEJÓW sala OSPRachunkowość w gospodarstwach rolnychSzkolenie gminneTomczyk UrszulaUrszula Tomczyk
2018-11-2310,00aaPozaPiotrków Tryb.Inicjatywa białkowa COBORU - uprawa roślin strączkowychSzkolenie oddziałoweSierant HubertP.Majchrowski , J.Ciesielski, K.Kantor, P.MatysikDla osób z potwierdzonym udziałem do 20.11.2018 (tel. 519301082)
2018-11-2311,00wieruszowskiSokolnikiSokolniki/GOKSiTOgraniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego; obowiązujące przepisy w zakresie stosowania nawozów azotowychSzkolenie gminneGasztych OlgaOlga Gasztych
2018-11-2310,00rawskiCielądzCielądz/Urząd GminyZalecenia zawarte w zbiorze zaleceń dobrej praktyki rolniczej - Prawo wodneSzkolenie gminneCzech EwaEwa Kłosińska ŁODR
2018-11-2316,00bełchatowskiKleszczówRogowiec/ ŚwietlicaKuchnia HiszpańskaSzkolenie gminneStala UrszulaStala Urszula
2018-11-2309,00sieradzkiGoszczanówGoszczanów / GOKStosowanie środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu naziemnego.Szkolenie chemPerka-Kosatka JustynaR. Łebzuchkurs uzupełniający
2018-11-2310,00wieruszowskiWieruszówTeklinów - świetlicaIntegrowana Ochrona RoślinSzkolenie gminneŚwiątczak JacekJacek Świątczak
2018-11-2210,00wieruszowskiLututówUG LututówZalecenia zawarte w zbiorze dobrej praktyki rolniczej-prawo wodneSzkolenie gminneBerlińska EwelinaEwelina Berlińska
2018-11-2212,30łowickiŁowiczDom Ludowy KlewkówOGRANICZENIE ZANIECZYSZCZENIA AZOTEM POCHODZENIA ROLNICZEGO METODĄ POPRAWY JAKOŚCI WÓDSzkolenie gminneMuras RobertBartłomiej Pijewski
2018-11-2210,00łódzki-wschodniBrójceGOK BrójceZalecenia zawarte w zbiorze zaleceń dobrej praktyki rolniczej- prawo wodneSzkolenie gminneKrawiec ŁukaszEwa KłosińskaZ.1.K
2018-11-2212,15łódzki-wschodniBrójceGOK BrójceUstawa o ochronie zwierząt.Szkolenie gminneKrawiec ŁukaszŁukasz Krawiec
2018-11-2214,00poddębickiUniejówUniejów ul Orzechowa Ustawa o ochronie zwierzątSzkolenie gminneTomczyk Urszula Urszula Tomczyk
2018-11-2210,00łowickiChąśnoChąśno Urząd Gminy ChąśnoOgraniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wódSzkolenie gminneŻyto TadeuszBartłomiej Pijewski
2018-11-2210,00sieradzkiWróblewUG WróblewGrupy producentów- formy zrzeszania rolnikówSzkolenie gminneOlszewska IzabelaAnna ŚwiniarskaZN01H01.00
2018-11-2216,00bełchatowskiKleszczówKleszczów/ Szkoła PodstawowaZasady tworzenia i funkcjonowania grup producenckichSzkolenie gminneStala UrszulaStala UrszulaZ.1.H.1
2018-11-2218,00bełchatowskiDrużbiceHucisko/ świetlica wiejskaZasady integrowanej ochrony roślin Szkolenie gminneŚciubeł AnnaAnna Ściubeł
2018-11-2109,00pajęczańskiPajęcznoPajęczno UGZasady rachunkowości rolnejSzkolenie gminnePęciak AgataAnna ŚwiniarskaZN01.C.0100.01
2018-11-2111,00pajęczańskiPajęcznoPajęczno UGzasady tworzenia i funkcjonowania grup producentów rolnych, zrzeszeń i innych form organizacjiiSzkolenie gminnePęciak AgataAgata PęciakZN01.H.0100.01
2018-11-2115,30bełchatowskiKleszczówŁuszczanowice/Sala OSPProwadzenie przetwórstwa w ramach działalności marginalnej i ograniczonejSzkolenie gminneStala UrszulaStala UrszulaZ1.A.3
2018-11-2114,30skierniewickiSłupiaSłupia, świetlica wiejskaPromocja i sprzedaż produktów lokalnych i regionalnychSzkolenie gminneŻyszkowska KatarzynaKatarzyna Żyszkowska
2018-11-2115,30zduńskowolskim.Zduńska WolaWojsławice/Szkoła Podstawowa.Zalecenia dobrej praktyki rolniczej - Prawo wodne - Program azotanowy.Szkolenie gminneKałuda AndrzejSpecj. zakł. ŁODR z/s w Bratoszewicach - Anita May-Kałdońska.
2018-11-1910,30radomszczańskiWielgomłynyWielgomłyny, Gminny Ośrodek KulturyZalecenia zawarte w zbiorze zaleceń dobrej praktyki rolniczej - Prawo wodneSzkolenie rejonoweNabiałkowski HenrykJanusz BolanowskiZN01 K01
2018-11-1912,10radomszczańskiWielgomłynyWielgomłyny Gminny Ośrodek KulturyZasady tworzenia grup producentów rolnych i korzyści z tego wynikająceSzkolenie rejonoweNabiałkowski HenrykKrystyna Krak-JanuszewskaZN01 H01
2018-11-1610,00sieradzkiBrzeźnoUG Brzeźnio ul. Wspólna44OSN-przepisy prawne obowiązujące od 2018 rokuSzkolenie gminneOlszewska IzabelaRoman ŁebzuchZN01K01
2018-11-1610,00łaskiSędziejowiceSędziejowice - UG/Sala A.Przeciwdziałanie powstawania odporności chwastów w zbożach.Szkolenie gminneKałuda AndrzejEwa Janczak - ŁODR-O/Kościerzyn.
2018-11-1612,00łaskiSędziejowiceSędziejowice/ - UG/Sala A.Zalecenia zawarte w zbiorze zaleceń dobrej praktyki rolniczej - Prawp wodne.Szkolenie gminneKałuda AndrzejAnita May-Kałdońska - ŁODR/O - Kościerzyn.
2018-11-1610,00wieruszowskiŁubniceŁubnice Urząd GminyDobra praktyka rolna - Prawo wodneSzkolenie gminneŚwiątczak JacekJacek Świątczak
2018-11-1610,00opoczyńskiOpocznoPZDR OpocznoPROW 2014-2020 - programy rolnośrodowiskowe i rolnictro ekologiczneSzkolenie rejonoweSiwek PawelPaweł Siwek
2018-11-1409,00pajęczańskiPajęcznoPajęczno - UGUbezpieczenia społeczne oraz majątkoweSzkolenie gminneMazur JoannaJ. Mazur - Gasik; M. Gajewska
2018-11-1410,00piotrkowskiCzarnocinSala Konferencyjna ŁODR Piotrków Tryb.ul KasztelańskaObowiązki rolników na obszarach OSN - przepisy Prawa WodnegoSzkolenie gminneWira GrzegorzJanusz BolanowskiZN01. K. 0100.01
2018-11-1411,00pajęczańskiPajęcznoUG PajęcznoIntegrowana produkcja roślinSzkolenie gminneAntosik-Urbańska AnnaAnna Antosik-Urbańska
2018-11-1411,45piotrkowskiWola KrzysztoporskaPZDR Piotrków Tryb.-salaZasady integrowanej ochrony roślin uprawnychSzkolenie gminneSzczukocka AgnieszkaDariusz PurgałZN01.L.0200
2018-11-1409,00aaPozaZSR BratoszewicePrzedsiębiorczośc na obszarach wiejskichSzkolenie oddziałoweNowak KatarzynaKatarzyna Nowak
2018-11-0909,00łódzki-wschodniKoluszkiUM w KoluszkachUzupełniający kurs w zakresie w zakresie stosowania środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu naziemnego przeznaczonego do stosowania tych środków, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnicSzkolenie chemKrawczyk AnetaEwa Kłosińska, Arkadiusz Krakowiakuzupełniający kurs chemizacyjny
2018-11-0709,30aaPozaKOŚCIERZYNAgrotechnika i wykorzystanie roślin strączkowychSzkolenie oddziałoweJanczak EwaProf.W.Święcicki, prof.J.Księżak, prof.J.Szukała, prof.A.Rutkowski, prof.M.Jerzak, R.B.BanasiakKonferencja. Łubin,groch, bobik,soja. Inst.Genetyki Roślin PAN, UPwPoznaniu, IUNG Puławy, Agropor
2018-11-0710,00tomaszowskiRokicinyUrząd Gminy RokicinyZalecenia zawarte w zbiorze zaleceń dobrej praktyki rolniczej - Prawo wodneSzkolenie gminneCiszewska PaulinaJanusz Bolanowski - ODR Piotrków Tryb
2018-11-0708,30wieluńskiOstrówekOstrówek GOKStosowanie środków ochrony roślin sprzętem naziemnym, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu w kolejnictwie.Szkolenie chemLangowski MarekA.Zdziebko, P.Boryczkakurs uzupełniający
2018-11-0510,30radomszczańskiWielgomłynyMyśliwczów, remiza OSPBilansowanie nawożenia azotem w gospodarstwie rolnym. Ochrona wód przed skażeniem azotem ze źródeł rolniczych.Szkolenie gminneNabiałkowski HenrykHenryk Nabiałkowski
2018-10-1816,00tomaszowskiRokicinyWilkucice Duże Świetlica Wiejska"Perspektywy rozwoju trzody chlewnej"Szkolenie gminneCiszewska PaulinaPaulina Ciszewska
2018-10-1509,00skierniewickim.SkierniewiceSkierniewice Instytut OgrodnictwaStosowanie środków ochrony roślin sprzętem naziemnym, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu w kolejnictwie.Szkolenie chemSawicka EwaEwa Sawicka, Zbigniew Susikszkolenie podstawowe, dwudniowe 15-16.10.2018
2018-09-1208,30Łódźm.ŁódźŁódź, ul. Św. Teresy 56/58, Związek Ogrodniczy w ŁodziSzkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnictwie.Szkolenie chemSadowski IreneuszEwa Kłosińska, Arkadiusz KrakowiakSzkolenie uzupełniające dla Związku Ogrodniczego
2018-06-0710,00tomaszowskiUjazdStasiolasStosowanie zrównoważonego nawożenia mineralnegoSzkolenie gminnePryczek Jadwiga Grupa AZOTY
2018-06-0711,45tomaszowskiRokicinyStasiolas Świetlica WiejskaNowe Prawo Wodne - ważne zmiany dla rolnikówSzkolenie rejonoweCiszewska PaulinaODR Piotrków Tryb Janusz Bolanowski
2018-03-0710,00tomaszowskiUjazdGminny Ośrodek Kultury - Niewiadów 43Zasady wypełniania wniosków obszarowych w 2018 roku: aplikacja eWniosekPluSzkolenie gminnePryczek JadwigaMariusz Cyniak - BP ARiMRMRg2
2018-03-0711,45tomaszowskiUjazdGminny Ośrodek Kultury Niewiadów 43Afrykański pomór świń (ASF). Bioasekuracja gospodarstw rolnychSzkolenie gminnePryczek Jadwigapowiatowy lekarz weterynarii MRg3
2018-02-0712,00łowickiŁowiczŁowiczZasady tworzenia i funkcjonowania grup producentów rolnych, owoców, warzyw, zrzeszeń i innych form organizacji.Szkolenie rejonoweIgielski KrzysztofAneta BudzyńskaBrak uwag
2017-06-2009,00łowickiNieborówGOK Nieborówstosowanie środków ochrony roślin sprzętem naziemnymSzkolenie chemKołodziejska HelenaHelena Kołodziejska,Zbigniew Sutuzupełniajacy
Uwaga: Informacje o szkoleniach wiejskich można uzyskać u specjalisty w gminie lub w Rejonowym Zespole Doradców ODR.